Субота, 20.04.2024, 05:03 | RSS | Приветствую Вас Гість
Главная | Регистрация | Вход
Створення
Просування
Оптимізація
Ми переїхали!!!
Нова адреса сайту http://buildsait.pp.ua/
Главная
Меню сайта
Категории раздела
Підготовка до створення сайта [8]
Добре спроектований проект, буде створити простіше та швидше. Сюди відноситься: вибір тематики сайта, практичні поради для початківців і ін...
Установка програм [9]
Список необхідних програмних інструментів для створення web-проектів (сайтів). Інструкції по установці програм і посилання на дистрибутиви.
Приклад створення web-сайту [12]
Опис практичного прикладу створення конструкції web-сайту. Практичний приклад створення web-сайту.
Хостинг і домен [7]
Поняття хостингу і домену. Опис видів хостингу, їх порівняння і правила вибору оптимального хостингу. Як правильно підібрати ім'я домену...
Оптимізація web-сайту [7]
Оптимізований під пошукові системи web-сайт забезпечує високі позиції, швидку індексацію сторінок і, як результат, більшу кількість відвідувачів.
Розкручення web-сайту [9]
Опис основних видів і способів розкручення web-сайту. Опис різноманітних факторів, які впливають на позицію отриманих сторінок web-сайту при пошуковому запиті.
Заробіток web-майстра [6]
Опис основних видів заробітку web-майстрів, власників сайтів. Опис деяких партнерських програм, спосіб їх ефективного використання.
Joomla, Drupal, Wordpress [3]
Статті про CSM Joomla, Drupal та Wordpress
Joomla [4]
Матеріали пов'язані з використанням Joomla
Wordpress [1]
Матеріали пов'язані з використанням Wordpress
Drupal [1]
Матеріали пов'язані з використанням Drupal
Поиск
Наші спонсори
Тут може бути розміщена Ваша реклама

Главная » Статьи » Joomla

Загальна характеристика CMS Joomla
joomla   Joomla! — система керування вмістом, написана на мовах PHP та JavaScript, яка використовує для збереження даних базу даних MySQL.
   Joomla! — вільне програмне забезпечення, захищене ліцензією GPL.

   "Joomla!" фонетично ідентична слову «Jumla», що у перекладі з мови суахілі перекладається, як «всі разом» або «в цілому». Назва відображає підхід розробників та спільноти до розвитку системи.

    Поточні версії
  1. 11 листопада 2008: Joomla 1.5.8 [Wohnaiki]. У даній версії виправлено 114 помилок, у тому числі 2 середні помилки безпеки виявлені при тестуванні Joomla 1.5.x.
  2. 22 лютого 2008: Joomla! 1.0.15 [Daytime]. У рамках цього оновлення була виправлена єдина помилка - вразливість, що дозволяє виконувати зовнішні скрипти на вашому сайті.
    Характеристики Joomla! CMS
  1. Система керуванням змістом (CMS) Joomla! повністю працює на Базі Даних, із використанням PHP та MySQL;
  2. Багаторівневий доступ зареєстрованих користувачів, як до Адміністративної частини так і до Фронтальної частину сайту;
  3. Легка та зрозуміла структура Розділів та Категорій для зручного структурування Змісту;
  4. Легке створення та редагування матеріалів;
  5. Зміст може додаватись як окремо Адміністраторами та Менеджерами із Адміністративної частини, так і Публікаторами, Редакторами, Авторами та звичайними зареєстрованими Користувачами із Фронтальної частини сайту;
  6. Повне керування блоками Меню, Модулів. Відображення Останніх Новин сайту, Популярних матеріалів, Пошуку, форми Авторизації на сайті, Голосування та ін.
  7. Редагування матеріалів за допомогою Візуального редактора (аналог текстових редакторів, наприклад Word);
  8. Використання програмних продуктів сторонніх розробників;
  9. Робота системи Linux, FreeBSD, WinNT, Win2K, MacOS X, Solaris, AIX, SCO та інших.

Розширення

   Навіть стандартних функцій Joomla! цілком достатньо для створення сайтів більшості типів. Але для багатьох міць цієї системи полягає в її програмній платформі, що дозволяє розширювати функціонал, розробляючи спеціальні програми, називає розширення. Розширення дозволяють додавати функції, яких немає в стандартній поставці.
   Ось перелік лише деяких завдань, які можна вирішувати за допомогою вже існуючих розширень:
  • Генератори форм.
  • Довідники для зберігання найрізноманітнішої інформації.
  • Управління документами.
  • Галереї зображень і мультимедіа.
  • Системи електронної торгівлі і каталогів продукції.
  • Форуми та чати.
  • Календарі заходів.
  • Розсилання новин.
  • Управління банерами.
  • Системи платного доступу до вмісту.
  • І багато, багато іншого ...

Типи розширень


компоненти Joomla    Компоненти.

   Компонент - найбільший і найбільш функціональний тип розширень. По суті, Компоненти, це самостійні міні-додатки, вміст яких виводиться в центральній області сторінки.

   Щоб краще розуміти логіку типів розширень Joomla! розглянемо звичайну, паперову книгу. Якби книга створювалася за допомогою Joomla!, То основний текст, що відображається на сторінках, створювався б саме за допомогою якогось Компонента Виводу Тексту.

   Приміром, самий затребуваний компонент системи - Компонент Матеріалів (системне ім'я: com_content), це міні-програма, яка відображає на сторінках сайту всі Матеріали (Статті), а Компонент Управління Користувачами (com_user) - міні-додаток, що дозволяє керувати обліковими записами користувачів , що реєструються на сайті.

    У штатний комплект дистрибутиву системи включено кілька компонентів, що дозволяють управляти найбільш поширеними типами вмісту:
  • Контакти.
  • Головна сторінка.
  • RSS, новини.
  • Банери.
  • Розсилка повідомлень користувачам.
  • Голосування.

   Компоненти дозволяють керувати певними даними, налаштовувати їх компонування на екрані, відображати цю інформацію та виконувати інші, специфічні для даної інформації функції, яких немає в ядрі системи.

   Компоненти працюють рука об руку з модулями та плагінами, що дозволяють значно варіювати способи відображення вмісту компонентів. Це дозволяє повністю перетворити зовнішній вигляд сайту на Joomla! і доповнити його унікальними функціями.

модулі Joomla    Модулі

   Це більш легкий, порівняно з Компонентами, вид розширень, що застосовується переважно для відображення певної інформації в будь-якій частині сторінки сайту, окрім центральної області (завжди займаної тільки Компонентом).

   На продовження розпочатої аналогії, на сторінках книги за допомогою модулів можна було б відобразити колонтитули, що розташовуються звичайно біля нижнього і верхнього краю аркуша там могли б бути: Модуль Висновку Назви Глави; Модуль Висновку Номери Сторінки і т.д. Часто в книгах розміщують колонтитули не на всіх сторінках, а тільки на деяких. Точно так само на сайтах можна виводити модулі не на всіх сторінках, а лише на тих, де потрібно.

   Для позначення аналогів модулів в програмуванні та багатьох інших системах часто застосовують термін "аплет". Модулі, в залежності від їх призначення, можуть працювати або у зв'язці з певним компонентом, або самі по собі, як самостійні міні-додатки, але, на відміну від компонентів, модулі, як правило, використовують тільки для відображення інформації, хоча бувають і модулі , як що відображають, так і приймають інформацію від користувача, наприклад, Модуль Авторизації або Модуль Голосування.

   Щоб відобразити модуль на сторінці, потрібно вказати йому, в який саме з Позицій Теми Оформлення він повинен розміщуватися. Для цього необхідно за допомогою Менеджера модулів перейти на сторінку потрібного Модуля і вибрати зі списку потрібну Позицію. Зазвичай імена Позицій відповідають їх розташування у шаблоні і задаються англійською мовою.
    У більшості шаблонів є наступні Позиції:
  • Left - ліва вертикальна колонка шаблону. У ній, звичайно, розташовуються Модуль Головного Меню і Модуль Авторизації.
  • Rigth - права вертикальна колонка. У ній зазвичай розміщують Модуль Голосування і різні модулі, що виводять банери.
  • Top - верхня горизонтальна область, яка може використовуватися для виводу логотипу сайту і верхнього меню.
  • Bottom - нижня горизонтальна область, в якій, як правило, розміщують інформацію про авторські права.

   Важливо пам'ятати, що кількість модулів на сторінці, їх імена і розташування ніяк не стандартизовані і не обмежені системою. Вони залежать виключно від фантазії автора Шаблони.

   Кожен Модуль, може бути розміщений тільки в одній з Позицій сторінки сайту. Якщо потрібно помістити модуль в двох позиціях, то потрібно створити дві копії модуля і кожну з них розмістити у своїй позиції. Так само можна вказати модуль, на яких саме сторінках він повинен виводитися, прив'язавши його до тих пунктів меню, що на ці сторінки ведуть. Можна задати прив'язку Модуля або до всіх пунктів меню відразу, або лише до необхідних з них, або вимкнути прив'язку взагалі. Прив'язка задається на сторінці редагування параметрів конкретного модуля. Перейти на неї можна з Менеджера Моделей панелі управління.

Примітка: Для відображення кожного Меню так само застосовується власний Модуль. У тому числі, є модуль для відображення Головного Меню (mod_mainmenu). Коли ви створюєте нову Меню система фактично виконує копіювання саме цього Модуля Головного Меню, з усіма його параметрами, замінюючи тільки найменування модуля на те, котре ввели ви. Коли ви самостійно створюєте копію будь-якого Модуля, копіювання його параметрів не проводиться.


плагіни Joomla    Плагіни

   У попередніх версіях Joomla! для позначення модуль використовував термін Мамбот. Разом зі зміною назви дещо змінилося, або вірніше розширилося, і призначення цього виду Розширення.

    Плагін - це фрагмент програмного коду, що виконується при виникненні в системі нема кого зумовленого події.

   Наприклад, плагін є Візуальний Редактор, який включається при виникненні в Joomla! події onGetEditorArea. Використання плагін дозволяє змінювати результат роботи системи в залежності від наявності в ній тих чи інших плагінів.

локалізації Joomla    Локалізації (мови).

   Одним з нововведень Joomla 1.5 став повне перенесення всіх мовних змінних з коду системи в зовнішні текстові файли, завдяки чому для перекладу інтерфейсів більше немає необхідності створювати окрему версію дистрибутива.

    Всі змінні Joomla поділяються на три окремих пакета:
  • Файли локалізації інсталятора (містяться в підкаталозі "/ installation / language /").
  • Файли локалізації Особовий Панелі сайту (містяться в підкаталозі "/ language /").
  • Файли локалізації Панелі Управління (містяться в підкаталозі "/ administrator / language /").
   Інсталятор звичайного дистрибутива Joomla вже має атрибути мовних файлів для багатьох мов, у тому числі і Української, але пакети локалізації для Панелі Управління та Особової Панелі сайту, а так само Демонстраційні Матеріали постачаються тільки на англійській мові (інакше обсяг дистрибутива був би величезний) .
Категория: Joomla | Добавил: defaultNick (21.01.2010)
Просмотров: 1976
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz