Опис основних видів і способів розкручення web-сайту. Опис різноманітних факторів, які впливають на позицію отриманих сторінок web-сайту при пошуковому запиті.
Функціональність сайту прямо залежить від оптимізації коду. При створенні сайту намагайтеся скорочувати код і не використовувати довгі конструкції. Якщо деяка частина коду повторюється, обов'язково винесіть її в окрему функцію або підвантажуйте у вигляді файла.
Якщо у Вас є сайт, то перевірте його оптимізацію на http://www.cys.ru. Звичайно, цей сервіс не може вважатися 100% правильним й об'єктивним, але показники сайту не є далекими від істини. Для досягнення повної функціональності Вам необхідно оптимізувати: - код php; - html код; - і javascript код
Оптимізація коду php.
Отже, почнемо з оптимізації коду php. Для того, щоб протестувати час виконання Вашого коду використовуйте одну корисну функцію - microtime().
За допомогою цієї функції Ви можете фіксувати час виконання php написаних функцій і шляхом оптимізації цих функцій підвищувати функціональність Ваших алгоритмів.
Використовувати функцію microtime() досить просто. Цей приклад узятий із посібника php:
$point1 = getmicrotime(); //втановлюємо пункт відліку часу
... тут прописуєте Ваші функції або будь-який код....
$point2 = getmicrotime(); //встановлюємо кінцевий пункт
echo $point 2-2-$point1; //одержуємо час виконання скрипта
?>
Поради й рекомендації з оптимізації коду PHP:
1. якщо у Вашому коді є повторювані частини коду винесіть їх в окремі функції;
2. для використання часто повторюваних функцій напишіть свій клас (набір функцій у вигляді нового об'єкта), цим Ви досягнете автономності й швидке підключення функцій просто створивши новий об'єкт;
Поради по оптимізації html коду:
1. Максимально оптимізувати html код можна, використовуючи бібліотеку css стилів. CSS завантажується всього один раз при першому завантаженні сторінкиі зберігатися в кеші браузера, таким чином, перенести всі стилі контейнерів, таблиць, посилання на зображення й т.д. у бібліотеку стилів Ви зменшите код html сторінок сайту й відповідно збільшите швидкість їх завантаження.
Всі малюнки підвантажені за допомогою css довантажуються після того як на дисплей виведений весь текст сторінки, у такий спосіб користувачеві не прийдеться чекати черговості завантаження тексту, а потім малюнка й навпаки.
З іншої сторони ключові малюнки мають корисний атрибут alt, тому не варто всі зображення переносити в css бібліотеку, особливо навігаційні або ключові зображення (наприклад, логотипа).
2. шляхи до файлів або малюнків намагайтеся прописувати відносні, це зменшить об’єм коду й не вимагає додаткового звернення до внутрішнього домену.
3. скоротіть зайвий текст в html файлі, видаліть пробіли, замініть деякі теги на подібні з короткими іменами (наприклад, тег <strong> на <b>). Як приклад можете подивитися вихідний код сторінки http://www.google.com.ua або http://yandex.ru.
Оптимізація коду javascript.
Код JavaScript працює приблизно в 5000 разів повільніше в порівнянні з мовою C, в 100 разів повільніше Java і в 10 разів повільніше Perl. Зрозуміло, що продуктивність javascript функцій є важливим моментом. При роботі з великими обсягами даних іноді варто передавати дані на сервер (за допомогою технології Ajax) і там їх обробляти.
Для перевірки швидкості виконання скрипта використовуйте функції getSeconds(), getMilliseconds() об'єкта Date, наприклад:
Поради й рекомендації з оптимізації коду javascript:
1. звертання до DOM елементів складніше для браузера, ніж звертання до змінного javascript, тому скорочуйте звертання до елементів документа в скриптах і працюйте з елементами. Зміна властивостей, що впливають на відображення елемента: className, style, innerHTML і ряд інших - досить складні операції;
2. виносіть максимальну кількість коду js в окремо підвантажуємий файл, це підвищить читабельність вашого коду, і завантажить js код у кеш браузера. Таким чином, Ви скоротите обсяг завантажених сторінок;
3. активно користуйтеся можливостями технології Ajax (асинхронне підвантаження даних без перезавантаження сторінки), для користувачів це дуже зручно.