Субота, 27.04.2024, 04:32 | RSS | Приветствую Вас Гість
Главная | Регистрация | Вход
Створення
Просування
Оптимізація
Ми переїхали!!!
Нова адреса сайту http://buildsait.pp.ua/
Главная
Меню сайта
Категории раздела
Підготовка до створення сайта [8]
Добре спроектований проект, буде створити простіше та швидше. Сюди відноситься: вибір тематики сайта, практичні поради для початківців і ін...
Установка програм [9]
Список необхідних програмних інструментів для створення web-проектів (сайтів). Інструкції по установці програм і посилання на дистрибутиви.
Приклад створення web-сайту [12]
Опис практичного прикладу створення конструкції web-сайту. Практичний приклад створення web-сайту.
Хостинг і домен [7]
Поняття хостингу і домену. Опис видів хостингу, їх порівняння і правила вибору оптимального хостингу. Як правильно підібрати ім'я домену...
Оптимізація web-сайту [7]
Оптимізований під пошукові системи web-сайт забезпечує високі позиції, швидку індексацію сторінок і, як результат, більшу кількість відвідувачів.
Розкручення web-сайту [9]
Опис основних видів і способів розкручення web-сайту. Опис різноманітних факторів, які впливають на позицію отриманих сторінок web-сайту при пошуковому запиті.
Заробіток web-майстра [6]
Опис основних видів заробітку web-майстрів, власників сайтів. Опис деяких партнерських програм, спосіб їх ефективного використання.
Joomla, Drupal, Wordpress [3]
Статті про CSM Joomla, Drupal та Wordpress
Joomla [4]
Матеріали пов'язані з використанням Joomla
Wordpress [1]
Матеріали пов'язані з використанням Wordpress
Drupal [1]
Матеріали пов'язані з використанням Drupal
Поиск
Наші спонсори
Тут може бути розміщена Ваша реклама

Главная » Статьи » Підготовка до створення сайта

8. Оформлення, написання, тестування й доробка власного сайту
Оформлення сайту
   Оформлення або дизайн - це зовнішній вигляд сайту. Це та оболонка, яку вам доведеться надягати на ваш сайт, як етикетку на коробку з товаром. Від цієї самої етикетки залежить багато чого. По ній вас буде судити вибагливий ваш відвідувач, і якщо етикетка ваша здасться йому непривабливою, неприємною, то ви його втратите.

   Якщо у вас є вибір, який товар з пропонованого безлічі ви купите? В приємній упаковці з приємною етикеткою. Товар відштовхуючого зовнішнього вигляду ви не купите, хто знає, що там усередині криється, ну такий товар від гріха подалі. Справедливий такий підхід і щодо сайтів. Перше враження від вашого сайту є дуже важливим, від нього залежить чи залишиться відвідувач з вами, чи буде знайомитися з інформацією, яку ви йому пропонуєте, чи закриє вікно з вашим сайтом і назавжди забуде про вас.

   Оформлення сайту підказує відвідувачу, куди він потрапив: корпоративний чи це сайт якої-небудь компанії, або інформаційний портал, або літературний сайт, або щось ще.
   Оформлення допомагає відвідувачеві орієнтуватися по сайту, а може, й навпаки, збити відвідувача з пантелику так, що навіть при добре розробленої структури відвідувачу буде важко орієнтуватися. Від оформлення залежить багато чого - візуальна інформація не менш важлива, ніж текстова, якої ви свій сайт в наслідок наповніть.
   Не вірте, що дизайн - це справа смаку: що хочу, те і роблю. Це не правда. Дизайн - це ціла наука. Щоб оволодіти їй, вам доведеться ознайомитися з такими поняттями, як колористка (теорія кольору), композиція, шрифт, і багатьма іншими.
   Багато чого в житті підпорядковане давно виробленим законами і правилами, дизайн - не виключення.

   Крім теорії треба буде також опанувати та інструментами, для втілення ваших задумів у життя. Ці інструменти у веб-дизайнера - графічні редактори. Відразу скажу, графічні редактори інструмент не надто простий для освоєння, і за пару днів навчиться користуватися ними не вийде.

   Ось така складна наука це оформлення сайтів на перевірку виявляється: багато чого треба вміти і багато чого знати, щоб створити гарний дизайн для сайту. Не варто забувати, що у разі розробки сайтів для себе улюблених все трохи простіше, не обов'язково бути професійним архітектором, щоб будувати мініатюрні моделі будинків для власного задоволення у себе вдома. Не обов'язково бути професійним веб-дизайнером, щоб створити домашню сторінку для себе.

Власне написання сайту
   От ви придумали навіщо вам сайт. Ви вирішили, що і де буде розташовуватися на ньому. Ви намалювали в графічному редакторі, як ваш сайт буде виглядати. Це добре, але попереду вас чекає ще багато роботи. Ми маємо на руках оболонку (макет зовнішнього вигляду сайту) і план дій (структуру). Але ви замислювалися, що стоїть за ширмою? А за ширмою стоїть каркас, на якому ця оболонка тримається. Клацніть правою кнопкою миші по сторінці, в що випав меню виберіть пункт - view source (або "перегляд HTML коду") - з'явиться текстовий редактор з незрозумілими, можливо, вам символами і значками - це і є код сторінки, її каркас.
   Цей код відповідає за те, що ви бачите в певній послідовності на сторінці текст і картинки. Як правило, код цей пишеться на мові розмітки текстових документів HTML. HTML досить простий, і практично кожен користувач може освоїти його, щоб створювати свої не дуже складні веб-сайти. Також не дуже складні для вивчення таблиці каскадних стилів - CSS - додатковий засіб, за допомогою якого ви можете керувати вмістом ваших сторінок, CSS, по суті, доповнює HTML, розширюючи його можливості.
  Але HTML і CSS відповідають тільки за розмітку зовнішнього вигляду документа (сторінки), а для того, щоб реалізувати більш складні речі, наприклад, на зразок гостьової книги, або пошуку по сайту, чи форуму, потрібні вже інші засоби. Потрібно знати мови програмування для веб - PERL, PHP, ASP або інші.
   За допомогою мов веб-програмування пишуться програми - скрипти. Скрипти являють собою якийсь послідовний набір команд, для виконання певних дій або операцій (наприклад, щоб запис, введена вашим відвідувачем, додалася у вашу гостьову книгу).
   Отже, якщо HTML і CSS - це каркас на якому все тримається, то програми-скрипти (на PERL, PHP, ASP) - це механізм, розташований усередині цього каркаса. Веб-програмування вже більш складний для освоєння предмет, ніж HTML або CSS, однак, тут знову ж таки немає нічого страшного, адже є готові рішення, я кажу про готових програмах-скриптах, які поширюються в інтернет, як на безкоштовною, так і платній основі .

   Підіб'ємо підсумки: програмуванні та програмування виявляється теж досить складний етап у створенні сайту. Від того, хто розробляє програмну начинку сайту, і пише код сайту, також як від дизайнера, потрібні хороші, тверді знання та досвід, щоб створити хороший комерційний і серйозний проект. Однак, якщо мова йде про аматорських проектах і домашніх сторінках, то ви цілком можете впоратися власними силами.

Тестування й доробка
   Коли сайт готовий, його викладають в мережу (інтернет). Для цього вам потрібно завести для сайту доменне ім'я (адреса), і хостинг (місце для вашої сторінки).
   Коли ваш сайт викладений, то перш, ніж розкручувати і рекламувати його, слід перевірити ваш сайт на працездатність. Можливо, якісь скрипти виконуються з помилками. Можливо, десь ви забули розмістити дуже важливу й цінну інформацію. Можливо, десь ви забули потрібну картинку.
   Після того, як ви і ваша команда протестували і вивірити ваш сайт на працездатність, слід попросити людей, що не брали участь у розробці, ще раз протестувати і оглянути ваш сайт. Можливо, ви не помітили якихось недоліків, які зможе побачити свіжим поглядом, людина, не брав участь у розробці. Також ви можете провести дослідження за допомогою опитування: що подобається чи не подобається відвідувачам на вашому сайті, чи зручна навігація і т.д.
   Даний пункт у життя сайту досить важливий: здавалося б, подумаєш - дрібниці. Проте, коли таких дрібниць накопичується занадто багато - це дуже погано. Як ви думаєте, що зробить ваш відвідувач, якщо не зможе додати запис у ваш форум, або якщо цікавить його стаття буде не доступна, через те, що ви неправильно прописали до неї шлях? Правильно, він може образитися, піти і більше не повернутися.
Категория: Підготовка до створення сайта | Добавил: defaultNick (22.01.2010)
Просмотров: 974 | Теги: доробка, оформлення сайту, Тестування, написання сайту
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz