П`ятниця, 19.04.2024, 11:52 | RSS | Приветствую Вас Гість
Главная | Регистрация | Вход
Створення
Просування
Оптимізація
Ми переїхали!!!
Нова адреса сайту http://buildsait.pp.ua/
Главная
Меню сайта
Категории раздела
Підготовка до створення сайта [8]
Добре спроектований проект, буде створити простіше та швидше. Сюди відноситься: вибір тематики сайта, практичні поради для початківців і ін...
Установка програм [9]
Список необхідних програмних інструментів для створення web-проектів (сайтів). Інструкції по установці програм і посилання на дистрибутиви.
Приклад створення web-сайту [12]
Опис практичного прикладу створення конструкції web-сайту. Практичний приклад створення web-сайту.
Хостинг і домен [7]
Поняття хостингу і домену. Опис видів хостингу, їх порівняння і правила вибору оптимального хостингу. Як правильно підібрати ім'я домену...
Оптимізація web-сайту [7]
Оптимізований під пошукові системи web-сайт забезпечує високі позиції, швидку індексацію сторінок і, як результат, більшу кількість відвідувачів.
Розкручення web-сайту [9]
Опис основних видів і способів розкручення web-сайту. Опис різноманітних факторів, які впливають на позицію отриманих сторінок web-сайту при пошуковому запиті.
Заробіток web-майстра [6]
Опис основних видів заробітку web-майстрів, власників сайтів. Опис деяких партнерських програм, спосіб їх ефективного використання.
Joomla, Drupal, Wordpress [3]
Статті про CSM Joomla, Drupal та Wordpress
Joomla [4]
Матеріали пов'язані з використанням Joomla
Wordpress [1]
Матеріали пов'язані з використанням Wordpress
Drupal [1]
Матеріали пов'язані з використанням Drupal
Поиск
Наші спонсори
Тут може бути розміщена Ваша реклама

Главная » Статьи » Підготовка до створення сайта

1. Основи-основ та загальні поняття про,як,що і за до помогою чого можна створити сайт
Дайте вгадаю! Ви на цій сторінці напевно тому, що у Вас виникла блискуча думка створити свій сайт, і Ви почали шукати всю необхідну інформацію про це в Інтернеті. Це чудово, створення сайту настільки різнобічний і творчий процес, що нудьгувати Вам не прийдеться.
Якщо заглянути в майбутнє Вашого сайту, то протягом першого півріччя Ваш сайт буде змінюватися й переписуватись повністю кілька разів. А все тому, що знання й розуміння деяких речей приходить згодом. Це значить, що весь шлях Ви повинні будете пройти від самого початку й до кінця. І якщо Ви перестрибнули якусь стадію, то рано чи пізно все одно повернетесь до неї.Створення сайту це як би творча дорога, де біля кожного чекпоінта Ви одержуєте базові знання для переходу на наступний рівень.
Тільки починаючи, усі задають собі питання:
"Із чого мені почати?"
Або по-іншому питання можна перефразувати:
"Знати б що шукати?".

Отже, подивіться на малюнок:


Тепер детально розберемо кожний пункт:

  1. сайт- сукупність html сторінок на певну тему.
    Кожна сторінка сайту може формуватися динамічно (формуватися сервером по результатам виконання коду скрипта) або бути вже заздалегідь готовою й просто видаватися на запити користувача.
    Таким чином, сайти діляться на 2 види:
    • динамічні (сторінки формуються веб-сервером у результаті виконання спеціального програмного коду);
    • статичні (кожна сторінка сайту створюється веб-майстром окремо і є вже заздалегідь готовою).
    Виникає питання:
    Який сайт краще?
    Відповідь проста: динамічний сайт більше гнучкий і маневрений, він може реагувати на різні інтерактивні дії користувачів і підходить для створення середнього (від 20 сторінок) і великого по величині сайту (від 100 сторінок). Вся інформація, як правило, зберігається в базах даних і при формуванні сторінки витягається. Досить внести зміни в базу даних і сайт оновлений. Однак, динамічний сайт будується на програмному коді, і щоб його написати потрібно вивчити web-програмування. Коротше кажучи, динамічний сайт це більші можливості, але потрібно й значний рівень знань.
    Що стосується статичного сайту, отут простіше не буває. Створюється готова сторінка, потім ще одна й проставляються взаємні посилання з однієї на іншу. Створення сторінки не займає багато часу, робиш кожну сторінку по шаблону, на кожній міняється лише частина сторінки й за пару днів сайтик готовий. Такі сайти швидко завантажуються, тому що не вимагають додаткового часу для виконання коду й ідеально підходять для створення маленьких сайтів (до 20 сторінок). Зазвичай, це сайт-візитка, коротка інформація про фірму, її продуктах, контакти й т.д. Також, статичні сайти зручно створювати, якщо інформація обновляється дуже рідко. Як говориться, створив і нехай висить.


  2. html код - набір спеціальних тегів, які читає браузер і виводить, згідно них, на екран сторінку. Щоб подивитися цей код Ви можете натиснути правою кнопкою на екран і вибрати " HTML-Код" (для Internet Explorer, в англ. "View source") або "Вихідний текст" (для Opera).


  3. php код - скриптова мова програмування, створена для генерації HTML-сторінок на Web-сервері й роботи з базами даних. Виглядає у вигляді файлів-скриптів з назвою *.php. Рhp код містить у собі математичні й логічні розрахунки, текстові, серверні й інші функції. Зазвичай використовується можливість php одержувати данні з бази даних і відображення інформації на сторінці.


  4. javascript код - мова програмування створена для інтерактивного відображення браузером HTML-сторінок на комп'ютері користувача.
    Javascript потужний інструмент для маніпулювання даними сторінки на стороні користувача. Він передається разом зі сторінкою й виконується браузером у результаті різних подій. Його підтримують всі сучасні браузери. За замовчуванням браузер читає й виконує код javascript, але користувач завжди може відключити його виконання в настроюваннях і, таким чином, не побачити докучливу рекламу, що вискакує. Однак, у зв'язку з використанням більшістю сайтів різних функцій на javascript, краще його не відключати.


  5. домен (хост) - віртуальна текстова адреса ip-адреси, звертаючись до якої виконуються й відображаються Ваші файли, які зберігаються на віддаленому сервері, підключеному до Інтернету.
    Домени бувають різного рівня, наприклад:
    • домен другого рівня складається з доменного ім'я й приналежності до доменної зони (наприклад, mysite.ua);
    • домен третього рівня складається з доменного ім'я й приналежності до двох доменних зон (наприклад, mysite.com.ua) і т.д.
    Доменні зони поділяються в залежності від виду сайту .com,.org,.net або по національній ознаці .ua, .ru, .by, .kz, .us.
    Доменне ім'я вибирається Вами самостійно і як правило асоціюється з темою сайту.


  6. хостинг - платна або безкоштовна віддалена послуга хостинг-компаній по виділенню фізичного місця на своєму сервері для зберігання й обслуговування даних Вашого сайту.
    Хостинг, також, включає сервісне обслуговування клієнтів: можливість мати поштові скриньки, користуватися базами даних, технічну підтримку й т.д. Як правило, чим більше різних сервісів, тим дорожче хостинг. При виборі хостинга завжди перевіряється наявність необхідних сервісів для повноцінного функціонування Вашого сайту (підтримки php, баз даних і т.д.).
  7.  

  8. програми для створення сайту - мінімум програмних інструментів для створення й повноцінного обслуговування Вашого сайту.


  9. комп'ютер користувача - ЕОМ користувача із браузером і налаштованою мережею для підключення до інтернету.


  10. сервер - віддалена ЕОМ, що зберігається в спеціальних дата центрах (кімнатах) під фізичною охоронною й підключена до інтернету. Може здаватися повністю або частково в оренду. При виборі сервера враховуйте його географічне місцезнаходження, не розміщайте свій сайт на американському сервері для української аудиторії.


  11. Одержання сторінки здійснюється набором в адресному рядку браузера адреси сайту й подальшого запиту інформації від сервера.
    Сервер одержавши запит обробляє його: виконується запуск індексного (головного) файлу (від слова "index"). Це може бути index.html (звичайна сторінка) або, наприклад, index.php (скриптовий файл із кодом php). У результаті користувач попадає на головну сторінку й далі переглядає вміст сайту за допомогою навігаційних посилань на інші файли.
    Відповідь сервера на запит браузера відсилається у вигляді текстового html файлу який читається й виводиться на екран браузером. Завдання сервера сформувати цю html сторінку за результатами виконання php коду й інших серверних технологій або передати вже готову. Формування сторінки здійснюється на основі спеціальних вказівок у самому запиті браузера.
    Те, що код не змінюється, а всі сторінки отримуються різні, виходить у результаті передачі серверу разом із запитом назви змінних і їхні значення. Залежно від їхньої наявності й значення, сторінки формуються по-різному. Ви, напевно, не один раз бачили адресу сторінки схожої конструкції "http://site.ua/index.php?per=23&name=34&type=2". Так, от всі записи після символу "?" і є назви змінних і їхнє значення. Спробуйте поміняти їх і сервер сформує іншу сторінку.


  12. браузер одержує у відповіді сервера вже готову html сторінку і читає її. Окремо читається браузером javascript код, що вбудований у сторінку або зазначене посилання на його завантаження. Так, як він виконується на комп'ютері користувача, то браузер перетворюється в окрему програму, що дозволяє сторінці працювати з Вашою файловою системою, робити запису до реєстру, запускати інші програми й виконувати різні візуальні ефекти.

От мабуть і все, буде Вам їжа для міркувань і слова для пошуку. Метою цієї статті для мене було окреслити Вам картину в цілому, щоб Ви зрозуміли всю концепцію принципу роботи сайту. Удачі Вам.
Категория: Підготовка до створення сайта | Добавил: defaultNick (16.09.2009)
Просмотров: 1133 | Комментарии: 2
Всего комментариев: 2
2 DJServer  
0
Разработка сайтов webgogo.top

1 Pashappk  
0
Только не забывайте, что для создания сайта и управления им нужен качественный интернет с высокой скоростью и стабильным подключением. Именно такой есть у провайдера Ланет, который предоставляет абонентам интернет телевидение по классным тарифам: http://www.lanet.ua/tariffs. С таким интернетом любой сайт будет летать)

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz