Четвер, 25.04.2024, 21:31 | RSS | Приветствую Вас Гість
Главная | Регистрация | Вход
Створення
Просування
Оптимізація
Ми переїхали!!!
Нова адреса сайту http://buildsait.pp.ua/
Главная
Меню сайта
Категории раздела
Підготовка до створення сайта [8]
Добре спроектований проект, буде створити простіше та швидше. Сюди відноситься: вибір тематики сайта, практичні поради для початківців і ін...
Установка програм [9]
Список необхідних програмних інструментів для створення web-проектів (сайтів). Інструкції по установці програм і посилання на дистрибутиви.
Приклад створення web-сайту [12]
Опис практичного прикладу створення конструкції web-сайту. Практичний приклад створення web-сайту.
Хостинг і домен [7]
Поняття хостингу і домену. Опис видів хостингу, їх порівняння і правила вибору оптимального хостингу. Як правильно підібрати ім'я домену...
Оптимізація web-сайту [7]
Оптимізований під пошукові системи web-сайт забезпечує високі позиції, швидку індексацію сторінок і, як результат, більшу кількість відвідувачів.
Розкручення web-сайту [9]
Опис основних видів і способів розкручення web-сайту. Опис різноманітних факторів, які впливають на позицію отриманих сторінок web-сайту при пошуковому запиті.
Заробіток web-майстра [6]
Опис основних видів заробітку web-майстрів, власників сайтів. Опис деяких партнерських програм, спосіб їх ефективного використання.
Joomla, Drupal, Wordpress [3]
Статті про CSM Joomla, Drupal та Wordpress
Joomla [4]
Матеріали пов'язані з використанням Joomla
Wordpress [1]
Матеріали пов'язані з використанням Wordpress
Drupal [1]
Матеріали пов'язані з використанням Drupal
Поиск
Наші спонсори
Тут може бути розміщена Ваша реклама

Главная » Статьи » Приклад створення web-сайту

4. Змінні php, метод Get і Post

   Початківець web-програміст починає свою роботу із вивчення змінних php. Майже вся корисна для користувачів інформація на сторінці сайту перебуває в змінних, а сама конструкція сторінки в шаблоні.
   Таким чином, веб-програміст лише змінює значення змінних і відвідувач одержує нову сторінку.

   Змінні, передача їхніх значень (присвоєння/відправлення/одержання) необхідна частина роботи веб-майстра без знання якої, Ви не створите динамічної сторінки.

  1. Створення змінних і їхні види.
  2. Період дії змінних.
  3. Відправлення й одержання змінних за допомогою методів Get і Post.

  Створення змінних і їхні види
   Змінна - це літерно-символьне подання частини інформації, яка перебуває в пам'яті в Web-сервера. В php змінна виглядає ось так:

   $name = "я інформація в пам'яті тчк";

   Змінні в PHP представляються у вигляді рядка, що починається знаком долара, а за ним слідує ім'я змінної. Ім'я змінної може складатися з латинських літер, звичайних цифр і деяких символів або комбінацій літер, цифр і символів. Воно є чутливим до регістра й не може починатися з цифри.

   Приклад назви змінної:
   $4mysite = 'тримай курс'; //неправильно: починається із цифри
   $my_site = 'hello'; //правильно: символ "_" допускається
   $big4_1 = 'розділ 4.1.'; //правильно: припустима комбінація

   Всі змінні діляться на певні типи:
Назва типу
Опис типу
Приклад
boolean (двійкові дані)
Логічний тип, може мати тільки два значення або TRUE, або FALSE. Значення від регістра не залежить
$x = True;
$y = false;
integer (цілі числа)
Числовий тип, значення цілого числа ( 32-х бітного) від -2 147 483 648 до 2 147 483 647.
$x = 23;
$y = -2000000;
float або double (числа із плаваючою крапкою)
Числовий тип із плаваючою крапкою, можуть мати часткові значення в діапазоні від -3.14 E-38 до 3.14E+38.
$x = 1,23;
$y = 3,2559876;
string (рядка)
Строковий текстово-цифровий літерний набір символів будь-якої довжини. Рядки, також, можна використовувати для зберігання бінарних даних (записати код будь-якого файлу). Довжина рядка обмежена тільки розміром оперативної пам'яті
$x = "Тут був Коля";
$y = " 43 - два яблука буде 41";
array (масиви)
Впорядковане зв'язування даних, де кожній частині даних привласнено індексний номер, по якому можна звернутись для отримання/запису інформації. Іншими словами це масив (матриця), може бути 2,3 .. n - мірна.
$x[0] = "Кіт";
$y[2,5] = 45;

   В PHP, також, існують зарезервовані змінні, які використовуються для певних значень параметрів PHP, Web-сервера, параметрів браузера користувача.
   Наприклад, тип і версія браузера користувача перебуває в зарезервованій змінній $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"], перелік всіх переданих змінних і їхнє значення перебувають в $_SERVER["QUERY_STRING"] і т.д. Рано або пізно Ви всі їх вивчете, їх не так багато.

   Зараз для нас становить інтерес лише дві зарезервовані визначені змінні: $_GET і $_POST. Ці дві змінні важливі тим, що дозволяють передавати в собі ім'я змінної і її значення в запиті користувача.

   В PHP значення змінних може бути отримане в такий спосіб:
   1. заздалегідь визначено web-програмістом;
   2. отримано в результаті виконання веб-сервером функцій/операцій;
   3. отримано через запит браузера методом Get або Post.

   Останній варіант і використовується для створення інтерактивного спілкування сторінки сайту з відвідувачем. Вибираючи той або інший варіант відповіді, вводячи інформацію в поля, або ми просто хочемо запам'ятати обрані настроювання користувачем програмістами використовується методи Get або Post для відправлення/отримання запитів з інформацією.

  Період дії/існування змінних
   Змінні в PHP існують тільки на час виконання користувачем одного запиту до сервера. Це означає, що коли користувач заходить на головну сторінку сайту, а з неї переходить на внутрішню сторінку, то всі змінні, які були створені при створенні головної сторінки не передаються далі, а при новому запиті створюються заново.
   Якщо, наприклад, меню сайту перебуває в базі даних MySQL, то при кожному запиті користувача (переходу зі сторінки на сторінку) web-сервер, виконуючи код PHP, буде запитувати з бази даних інформацію з меню й заносити її в одну й ту саму змінну.
   Чому ж тоді всі сторінки різні, якщо всі змінні починаються з нуля? Тому що, коли користувач натискає на посилання він передає web-серверу змінну з певним значенням. А веб-сервер, щоразу при виконанні коду PHP перевіряє на існування змінної з певним значенням і якщо вона існує, то виконує певний сценарій. І в результаті ви отримуєте іншу сторінку. Так як, веб-сервер, виконав код PHP по іншому сценарію.

  Відправлення й одержання змінних за допомогою методів Get і Post
   Передача змінних методами Get і Post відрізняється лише у відправленні даних.
   Метод Get передає ім'я змінної і її значення в самому посиланні, а метод Post передає ім'я змінної і її значення в спеціальному схованому запиті. Тому, для передачі секретних даних завжди використовують метод Post.

   Давайте, розглянемо приклад відправлення даних методом Get (передача імен змінних і їхніх значень у самому посиланні):
<html>
<head>
<title>Приклад передачі значень змінних методом Get</title>
</head>
<body>
<a href=http://buildsait.at.ua/index.php?name=Franki&age=35>натисни</a>
</body>
</html>

   У прикладі зображений код найпростішої html сторінки з одним посиланням, де:
   http://buildsait.at.ua - адреса домена (хост);
   index.php - назва файлу з кодом PHP (скрипт) до якого ми звертаємося і який буде виконуватися web-сервером;
   ? - символ знаку запитання вказує веб-серверу про передачу скрипту параметрів;
   name=Franki&age=35 - тут ми передаємо скрипту імена змінних і їхнє значення, між собою змінні повинні розділяться символом "&". Перша змінна буде називатися "name" і мати текстове значення "Franki", а друга називатися "age" і мати числове значення "35".

   Тепер у скрипті "index.php" нам потрібно одержати значення змінних, для цього ми будемо використовувати зарезервовану визначену змінну $_GET.
   Розглянемо код PHP в середині скрипта "index.php":

<?php

if (!empty($_GET["name"])&&!empty($_GET["age"])) { echo " Отримано нові данні: ім'я - ".$_GET["name"].", вік - ".$_GET["age"]." років";} else { echo "Змінні не дійшли. Перевірте усе ще раз."; }

?>

   Тепер розберемо код: функція "empty" перевіряє існування змінних з назвою "name" і "age" і, якщо вони існують і мають значення відмінне від нуля, то виконується сценарій виводу тексту "Отримані нові данні..." разом зі значенням отриманих змінних.

   Щоб наочно побачити одержання веб-сервером змінних - вставте цей шматок коду у Ваш будь-який *.php файл або створіть новий і зверніться до нього в адресному рядку браузера із запитом типу: http://myhost/my.php?name=myname&age=myage

   Як Ви вже догадалися, глобальна змінна $_GET є масивом, у який записуються передані значення, а ім'я змінної є індексним номером (ключем). Таким чином, коли ми по посиланню передаємо значення змінної "...index.php?name=Franki&...", то в скрипті "index.php" одержуємо значення змінної $_GET["name"] яке буде рівнозначним до "Franki". Що це нам дає? Якщо $_GET["name"]="Franki" запускаємо перший сценарій, а якщо $_GET["name"]="Billi" - то інший сценарій.    Це і є принцип роботи динамічного сайту, сторінка формується по-різному залежно від отриманих значень змінних.
ПопередженняВсі операції будуть працювати, якщо на комп'ютері встановлений і активований web-сервер, а також встановлений і настроєний PHP.

   Давайте, подивимося як відправляються дані за допомогою методу POST. Для цього створимо файл "post.html" з наступним текстом:

<html>
<head>
<title>Приклад передачі значень змінних методом Post</title>
</head>
<body>

<form method="post" action="index.php"> Заповнюємо поля для передачі інформації:<br><br>
Укажіть Ваше ім'я: <input name="user_name" type="text" maxlength="20" size="25" value="" />
<br><br> Укажіть Ваш вік: <input name="age" type="text" maxlength="2" size="3" value="" />
<br><br> <input type=submit value="Передати інформацію"></form>
</body>
</html>

   Як видно у прикладі вище, ми створили файл "post.html" з формою. Метод Post використовується тільки у формі.
   Параметр форми "method" визначає вид методу передачі даних і може приймати тільки 2 значення: "get" або "post". Якщо встановлено "get", то всі імена полів (назви змінних) з їхніми значеннями передаються по посиланню. Якщо встановлено "post", то всі імена полів (назви змінних) з їхніми значеннями передаються у вигляді запиту браузера до веб-сервера.
   Параметру форми "action" привласнюється у вигляді значення шлях і назва скрипта якому ви передаєте дані. Це може виглядати, також, як і: action="http://my_site.com.ua/script.php". Якщо Ви не вказуєте значення параметру "action", то вся передана інформація передається основному скрипту (індексній сторінці) Вашого сайту.

   Щоб одержати передану інформацію в запиті, у скрипті, якому спрямований запит, створюємо наступні записи:

<?php

if (!empty($_POST["user_name"])&&!empty($_POST["age"]))
{
echo "Отримані нові данні:<br>";
echo "ім'я - ";
echo $_POST["user_name"];
echo "<br>вік - ";
echo $_POST["age"];
echo " років";
}
else
{
echo "Змінні не дійшли. Перевірте усе ще раз.";
}

?>

   Як бачите, нічого складного немає, просто витягаєте із зарезервованої визначеної змінної масиву $_POST передану інформацію. Для цього перевіряємо існування переданої змінної і, якщо вона існує та має значення, одержуємо її.
   Звертаємося до $_POST через ім'я поля (<input>), наприклад $_POST["user_name"] і одержуємо інформацію, що користувач ввів у це поле.

   От, мабуть, і все. Наведених вище прикладів цілком достатньо, щоб Ви змогли зрозуміти як передавати значення змінних і одержувати їх.
Категория: Приклад створення web-сайту | Добавил: defaultNick (18.11.2009)
Просмотров: 3221 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 1
1 AndrossDNH  
0
Ваш сайт - buildsait.at.ua показался мне очень привлекательным и перспективным.
Хочу приобрести рекламное место для баннера в шапке Вашего сайта.
Какова будет стоимость данной услуги?
Оплачивать буду через WebMoney, 50% сразу, а 50% через 2 недели.

И еще, адрес моего сайта http://megasto.com.ua/ - он не будет противоречть тематике Вашего сайта?

Напишите о Вашем решении мне на почту megasto.com.ua@gmail.com
Заранее благодарен за оперативный ответ.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz